Historia obiektu
Informacje o hotelu
Pałacyk, w którym znajduje się restauracja, klub oraz cześć pokoi to zabytkowy eklektyczny budynek wybudowany w 1881 roku. Jest on związany z rodem Bojańczyków, rodziną działającą w branży przemysłowej i browarniczej. Władysław Bojańczyk, właściciel browaru i cegielni pochodził z rodziny fabrykantów, ale i społeczników. Członkowie jego rodziny należeli do Ochotniczej Straży Pożarnej, wspierali Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie, zasiadali we władzach samorządowych.
Ostatni właściciele, czyli Irena Bojańczyk (wnuczka Władysława) oraz jej mąż Michał Bojar sprzedali nieruchomość w 1963 roku Spółdzielni Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Sztuka Kujawska".
Cztery lata po tym zdarzeniu pałacyk został z wielką pieczołowitością i z pełnym poszanowaniem wytycznych konserwatorskich odrestaurowany przez obecnych właścicieli. Obiekt został przekształcony w stylowy hotel i restaurację, zachowując niepowtarzalną atmosferę i kameralny charakter.
Poniższe zdjęcie przedstawia widok na pałacyk Bojańczyka z XIX / XX w. od strony Parku im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku. W tle zabudowania cegielni L. Bojańczyka - „Ukłony z Włocławka” red. Kaliszewski Krzysztof, Rojewski Tomasz, Winiarski Andrzej, Włocławek 2005 r.
zdjęcie pochodzi ze strony Dawny Włocławek