Hotel Aleksander
MENU

Festiwal Steków

Średnio czy mocno wysmażony? Krwisty czy bardzo krwisty? Przyjdź i sprawdź wszystkie!


Kuchnia Aleksandra wie, że doskonały stek to składowa dobrej jakości wołowiny, czasu i temperatury smażenia. Na nasze podniebienie i doznania smakowe wpływa także serwis - podanie potrawy w towarzystwie odpowiednich dodatków, w klimatycznym miejscu. W skrócie: zapraszamy do Aleksandra na Festiwal steków! Wszystkie elementy udanego popołudnia czy wieczoru są zapewnione. Dokładamy jeszcze jedno: świetną cenę!

Jakiego steka zamówić? 

Specjalnie dla Państwa sprowadzamy mięso z angusa - bydła wywodząceg się ze Szkocji, rostbef z Brazyli także polędwicę z polskiej hodowli. 
Mięso mogą Państwo zamówić zgodnie z sześcioma rodzajami wysmażenia: 

  • Blue - wówczas stek jest bardzo krwisty, lekko wysmażony z każdej strony a mięso w środku surowe i ciepłe.
  • Rare - krwisty! W tej opcji stek jest słabo wysmażony a mięso czerwone w środku z rozpoczętym procesem ścinania białka a osocze wstaje się krwiste i czerwone.
  • Medium rare - ten typ wysmażenia to stek średnio krwisty, mięso w środku zmienia kolor na jaskrawo czerwony, a osocze delikatnie brunatnieje.
  • Medium - to wysmażona wersja steka. Osocze po naciśnięciu jest już brunatnawe a mięso jeszcze bardziej jędrne.
  • Medium Well - jest to stek dobrze wysmażony, twardawy i elastyczny.
  • Well done - stek bardzo dobrze wysmażony a mięso brunatne.

Festiwal steków w Aleksandrze

Do steków szczególnie polecamy: 

ciemnopurpurowe wino Lucarelli negramaro - gwarantuje mocne aromaty czarnej porzeczki i wiśni z nutami ziół (szczególnie wyczuwany jest tymianek). W ustach pełne, bogate i zaskakująco miękkie. Dobrze zrównoważone, z długim, łagodnym finiszem.

Festiwal steków w Aleksandrze!

Autorem zdjęć steków jest Jakub Karpiński. 

sTEKI ALEKSANDRA:

  Festiwal steków w Aleksandrze! Festiwal steków w Aleksandrze! Festiwal steków w Aleksandrze! Festiwal steków w Aleksandrze! Festiwal steków w Aleksandrze! Festiwal steków w Aleksandrze!


Rezerwacja stolików:
 
tel. 54 412-66-88
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że na naszej stronie internetowej używamy plików cookie (ciasteczek), które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki. Czytaj więcej